Nga Shqipëria

Duka: I sigurt se do të marrim tre pikë

Pak orë nga marrja e vendimit për ngjarjen e rëndë të 14 tetorit, presidenti i FSHF-së Armando Duka, në një intervistë ekskluzive për Top Channel tregon gjithçka pret nga drejtësia sportive e UEFA-s. Edhe pse ndodhet në Zvicër sëbashku me këshilltarët dhe avokatët e huaj që do të na përfaqësojnë,

Aktualitet

Rama: Kosova realitet. Vuçiç heq kufjet e përkthimit: Është provokim

Konferenca për shtyp e dy kryeministrave Vuçiç e Rama, edhe pse nisi me një kilmë të qetë, ajo nuk zgjati shumë. Kur kryeministri shqiptar foli për njohjen e Kosovës, kryeministri serb Vuçiç ka hequr kufjen me të cilat dëgjonte përkthimin duke e cilësuar si një provokim. “Për Kosovën kemi dy

Nga Komuniteti

Lajmërim – Festa e Flamurit 2014

Te nderuar bashkeatdhetare, Ju ftojme te festojme se bashku festen e 102 vjetorit te pavarsise se vendit tone. Mbremja tradicionale do te zhvillohet me date 29 Nentor 2014, ora 6:00 PM – 11:30 PM. Grupi muzikor dhe kengetaret Edi Duro e Klementina Morina do te kendojne dhe luajne valle nga