Nga Shqipëria

Basha: Rama të anulojë vizitën

Ka pak raste kur Lulzim Basha nuk përdor një gjuhë të kujdesshme dhe diplomatike. Çështja e hapur pas dhunës serbe kundër kombëtares së Shqipërisë dhe simboleve të saj është një nga rastet, kur ish-ministri i Jashtëm preferon të flase pa doreza dhe pa nënkuptime. Nga pozicioni i kreut të opozitës,

Aktualitet

Vuçiç: Nuk kam vendosur ende nëse Rama do jetë i ftuari im

Kryeministri Serb Aleksandër Vuçic ende nuk është i vendosur nëse do e presë kryeministrin Shqiptar Edi Rama në 22 tetor. Në një deklaratë për agjensinë e lajmeve “Reuters” Vuçiç është shprehur se nuk do te vendose deri ne fundjave nese kryeministri shqiptar do te jete i ftuari i tij. “Nuk

Nga Komuniteti

Dashuria pa kushte e Shpresa Ymerit

Tirane, 9 Korrik/ATSH/.- Shpresa Ymeri ndihet krenare që është lindur në Vlorë. Sot bankiere në Filadelfia thotë se e përcjell origjinën përmes kujtimeve dhe bisedave në jetën e përditshme, por edhe gjatë prezantimit me të panjohur. Nuk mjaftohet duke përsëritur “jam nga Shqipëria”, por e bën të njohur atdheun duke